Yemek

Yemeklerin Muhteşem İkilileri: İkisi Bir Araya Gelince Enfes Birlikteliği Oluşturan Lezzetler

Tek tek de çok lezzetliler ama bir araya geldiklerinde mükemmeller! İşte bir araya geldiklerinde lezzet şöleni yaşatan o ikililer!

Simit – Çay

Simitin susamı ile çayın demi adeta ayrılmaz bir ikili! İkisini birbirinden ayrı düşünmek herkes için çok zor.

Tahin – Pekmez

Tek başlarına pek fanları olmasa da ikisi bir arada olunca herkes onlara hayran oluyor. Kahvaltı sofralarının en lezzetli ikililerinden tahin ve pekmez.

Köfte – Patates

Aslında beraberlerinde oldukları pek çok şeye fazlasıyla yakışıyorlar ama ikisi bir araya geldiklerinde ekstra lezzetli oluyorlar. Annelerimizden zamanında az istemedik onları! Hala da ayrı kalabildiğimiz pek söylenemez.

Kuru Fasulye – Pilav

Biri dendiğinde akla hep diğeri gelir, bu yazılmamış bir kuraldır. Yan yana geldiklerinden insana adeta lezzet şöleni yaşatırlar. Ustam çek bir porsiyon pilav üstü kuru!

Erik – Tuz

Erik kadar değişik meyve de az bulunur. Piyasaya çıktığı zamanlar resmen karaborsaya düşer. Ekşinin verdiği hazzı tuz ile birleştirince bambaşka bir şey ortaya çıkar. Kusura bakmayın ama eriği tuzsuz düşünemezsiniz!

Karpuz – Peynir

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezlerinden biri. Kes karpuzu koy yanına beyaz peyniri, hem lezzet şöleni yaşa hem de ferahla!

Pizza – Kola

Dilim dilim, ekstra lezzetli pizzanın yanında buz gibi bir kola! İkisi bir araya geldiğinde dünyayı bile unutursun!

Sucuk – Kaşar Peyniri

Bol baharatlı sucuk, rendelenmiş peynir! Of ki of! Tüm lezzetleri ona katlar. Sucuk ve peynir bir araya geldiğinde neyin üstünde olursa olsun bambaşka.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu