Sağlık

Bu kategori kadın sağlığı ile ilgili içeriklerin bulunduğu bir alandır.

Burun spreyi bağımlılığı nasıl geçer? Burun spreyini fazla kullananlar dikkat!

Rahat ve hızlı bir nefes almak için burun spreyi hızlı bir çözüm olmaktadır. Son zamanlarda artış gösterilen sprey kullanımı ve beraberinde getirdiği bağımlılık olayı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Uzmanlarında sıklıkla uyardığı bu durum bazı hasarlara yol açmaktadır. Peki burun spreylerini fazla kullanırsak ne olur? Burun spreyi bağımlılığı nasıl geçer? İşte burun spreyi hakkında detaylar..

Lezzetin Devamını »

Apandisit patlaması nasıl belli olur? Apandisit olup olmadığımızı gösteren 5 erken belirti

Apendiks, yapılan araştırmalar sonucunda insanların yaklaşık %10'unun hayatının belli bir döneminde apandisite yakalandığı gösterilmiştir. 2 yaşından sonra görülme sıklığının arttığı ve en çok gençlerde görülen apandisitin, adından sıkça söz ettiriyor. Peki, apandisitin patlaması nasıl belli olur? Apandisitin belirtileri nelerdir?

Lezzetin Devamını »

Bu eğitim annenin doğum yapmasını kolaylaştırıyor! “Babalar doğum eğitimi almalı”

Gebelik okulunda anne ve baba adaylarına birlikte eğitim veren Dr. Nuray Aydın, “Nasıl ki bir hamile anne olmaya hazırlanıyorsa; baba adayları da babalığa hazırlanmalı” dedi. Eşinin yanında olmasının annenin doğum yapmasını kolaylaştırdığını belirten Uz. Dr. Nuray Aydın, hamilelik sürecinde, doğum anında ve loğusalık döneminde babaya düşen görevler olduğunu kaydetti.

Lezzetin Devamını »

Hindi eti alerjisinin belirtileri nelerdir? Besin alerjisinde bunlara dikkat

Alerji, vücudun zararlı olmayan bazı maddelere karşı etkilenmesi ya da psikolojik olarak aşırı reaksiyon göstermesi durumuna denir. Bunlardan en sık görülen besin alerjisidir. İnsanların bir çoğu bazı etlere karşı alerjik reaksiyona sahiptir. Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte en çok aratılan hindi eti alerjisi ise bunlardan biridir. Peki hindi eti alerjisinin belirtileri nelerdir?

Lezzetin Devamını »

Kış Geliyor Bağışıklığınızı Artıracak Doğal Yolların Püf Noktaları..!

Ballı, sarımsaklı, limon karışımı vücuttaki ödemi engelleyerek, kas rahatsızlıklarına karşı doğal bir ağrı kesici görevi görür. Herhangi bir hastalıktan bahsedildiğinde öncelikle bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerektiğini çoğumuz duymuşuzdur. Bağışıklık ne kadar güçlenirse, hastalıklara yakalanma ihtimali o kadar düşer ve hastalığa yakalandıktan sonra iyileşme süreci de o kadar hızlanır. Dr. Aidin Salih’in tavsiye …

Lezzetin Devamını »