Yaşam

Saç Uzatan Şampuan Nedir? İşte Saç Uzatan Şampuan Önerileri

Saçların hızlı uzaması için çözüm arayışında olan bay ve bayanlar için hızlı saç uzatan şampuan markalarını sizler için derledik.

Bayanların sıklıkla şikayet ettiği konulardan bir tanesi saçlarının uzamamasıdır. Sağlıklı bir saçın ayda yaklaşık 2 cm kadar uzaması gerekir. Ama bazı etkenler onların uzamasını geciktirebilir. Bunların neler olduğunu bilir ve kendimizi ona göre ayarlarsak saçlarımızın normal bir seviyede uzamasını sağlayabiliriz. Bu sorunu yaşayan kişiler saç uzatan şampuanlar arayışı içerisine girmekte ve iyi geleceğini düşündüğü bazı ürünleri de kullanmaktadır.

Ama şampuandan daha da önemlisi kişinin saçlarına yaptığı davranış şeklidir. Vücudumuzdaki vitamin eksiklikleri, düzenli beslenme alışkanlıklarımızın olmaması diğer organlarımıza zarar verdiği gibi; saçlarımızı da etkilemektedir. Onlara nazik ve kibar davranmak saç uzatan şampuanlarla birlikte yapılırsa istediğimiz sonucu elde etmemiz açısından oldukça önemlidir. Hemen şimdi saçlarımız neden uzamıyor onlara bir göz atalım.

Hızlı Saç Uzatma Şampuanı
Hızlı Saç Uzatma Şampuanı

Saçlarımızın Uzamamasının Nedenleri

 • Banyo yaptıktan sonra saç kurutma makinası kullanmak saçlarımıza zarar verebilmektedir. Onun yerine havlu ile güzel bir şekilde kuruladıktan sonra nemli olan saçları kendi halinde kurumasını sağlamamız daha doğru olacaktır. Tabi ki bu durum sinüzit ve farenjit hastalıkları olanlara iyi gelmeyebilir. Öyle bir hastalığınız varsa kısa saç ve çabuk kuruyan saçlar sizler için daha iyidir.
 • Saç düzleştiricisi ya da saç maşası kullanan kişiler, bu yüksek ısıtıcılar ile saçlarına zarar vermiş olurlar. Saçların yanması, deforme olması ve uzamamasında bu aletlerin yeri oldukça fazladır.
 • Sıklıkla saç boyayan kişiler, boyanın içerisindeki maddelerden dolayı saçlarının uzamamasından şikayet ederler. Özellikle saç rengini değiştirmek için açıcılar kullanan kişilerin saçları istenildiği uzamaz.
 • Vücudumuzdaki demir ve diğer vitaminlerin eksiklikleri ile saç köklerimiz yeterli şekilde beslenemez. Yeni saçların çıkması da azalır. Mevcut saçlarda dökülme problemi bile yaşanır. O yüzden saçım uzamıyor diye şikayet ediyorsanız öncelikle bir doktor kontrolünden geçmelisiniz.
 • Kirlenen saçları sıklıkla yıkamamak onların dökülmesine de neden olacaktır. Tozlardan ve kirlerden arındırılmayan saç köklerinin canlılığını kazanması ve uzaması oldukça zordur.
 • Eğer cilt ya da saç probleminiz varsa bu durum da saçların uzamasını engeller. Saçlarda oluşan kepek, mantar, kaşıntı gibi şikayetler kişilerin saçlarını uzatmadığı gibi onların azalmasına da neden olmaktadır. Bu gibi şikayetlerde öncelikle tedavi yöntemlerini doktorunuzla görüşmeniz gerekir.
 • Kişilerde genetik bulunan bazı hastalıklar sonucu alınan ilaçlar ve özellikle stres saçlarınızın uzamasını engelleyecektir.

Yukarıdaki bütün etkenler saçlarınızın uzamasını geciktirmektedir. Öncelikle bunlara çare bulmaya çalışmalı ve ondan sonra saç uzatan şampuanlar arayışına girmeliyiz. Özellikle bitkisel şampuanlar içeriğindeki doğal ürünler ile saçlarımızı uzaması gerekenden daha fazla ölçüde uzatacaktır. Peki, bu şampuanlar hangisi? Hangi şampuanı tercih etmeliyiz?

Restorex Saç Uzatan Şampuan
Restorex Saç Uzatan Şampuan

Restorex Saç Uzatan Şampuan

Restorex markası bitkisel bir üründür. İçeriğinde saçlarınıza faydalı olacak bitkiler mevcuttur. Saçlarınızın bakımını yaparken aynı zamanda doğru şekilde uzamasını da sağlamaktadır. Yeterli şekilde beslenen saçlarınızın dökülmesini de önleyecektir. Ayrıca Restorex ürünlerinde yıpranan ve deforme olmuş saçlara uygun olan çeşit de mevcuttur. Onarıcı şampuanla saçlarınız eski canlılığını tekrar kazanacaktır.

Bioblas Sarmaşık Özlü Saç Uzatan Şampuan
Bioblas Sarmaşık Özlü Saç Uzatan Şampuan

Bioblas Sarmaşık Özlü Saç Uzatan Şampuan

Sarımsağın saç uzamasında olumlu etkileri olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bioblas sarımsak özlü şampuan da en iyi saç uzatan şampuanlar içerisinde yer almaktadır. 1 ay bu şampuanı kullananların saçlarında yeterli düzeyde uzama görülmektedir.

Bioxcin Saç Uzatan Şampuan
Bioxcin Saç Uzatan Şampuan

Bioxcin Saç Uzatan Şampuan

Bioxcin saç uzatan şampuan saçlarınızı destekler ve dökülmesini engeller. Sarımsak özlü ve Quantum çeşidi ile hem güzel hem de sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Dökülmeleri engellediği gibi saç diplerinizi de güçlendirmektedir.

Elidor Saç Uzatan Şampuan
Elidor Saç Uzatan Şampuan

Elidor Saç Uzatan Şampuan

Elidor markası yıllardan beri herkes tarafından kullanılan ve tercih edilen bir üründür. Elidor ile saçlarınızın dipleri beslendiği gibi; uçları da canlılık kazanmaktadır. Sağlıklı uzayan saçlarda böylelikle kepeklenmeye de rastlanmamaktadır.

Diona At Kuyruğu Şampuanı
Diona At Kuyruğu Şampuanı

Diona At Kuyruğu Şampuanı

Diplerden yeni çıkan saçların beslenmesi ve gelişmesi sağlanmalıdır. Diona at kuyruğu şampuan yeni çıkan saçları güçlendirir ve uzamasını hızlandırır. Böylelikle saçlarınız kuvvetlenir ve daha gür bir hal alır.

Carrot Care Saç Uzatan Şampuan
Carrot Care Saç Uzatan Şampuan

Carrot Care Saç Uzatan Şampuan

İçeriğindeki havuç özü ve muhteşem formülü ile Carot Care şampuan ve saç kremi saçlarınızı güçlendirecek ve koruyacaktır. Havuçta bulunan A vitamini ile saçlarınız canlı ve sağlıklı bir hal alacaktır. Tuz kullanılmadan üretilen bu şampuan ile parlak, diri ve ışıltılı saçlara kavuşacaksınız. Saçlarında uzamama, kırılma, sertleşme, cılızlaşma ve matlaşma gören kişiler bu şampuan ile saçlarını onaracak ve eski canlılığına kavuşmasını sağlayacaktır.

Saç Uzatan Şampuan Kadın
Saç Uzatan Şampuan Kadın

Saç Uzatmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Başka Öneriler

Yukarıda en iyi saç uzatan şampuanlar sizlere sunulmuştur. Bunları kullanan kişilerin oldukça güzel sonuçlar aldığı gözlemlenmiştir. Saçınızın yıpranmaması ve canlı kalması için diğer tedbirleri de aldıktan sonra bu şampuanlarla saçlarınızda daha hızlı bir uzama gözlemleyebilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarımıza dikkat etmemiz ve vücudumuzdaki vitamin eksikliklerini tamamlamamız sonucunda sağlıklı saçlar istediğiniz güzelliğe kavuşmuş olacaktır.

Bütün bunların yanı sıra; kullanmış olduğumuz saç kremlerinin saç diplerine sürülmemesi sadece saçın uçlarında uygulanması da önemli bir ayrıntıdır. Ayrıca banyo yaparken su sıcaklığını doğru bir şekilde ayarlamak da oldukça önemli bir konudur. Çok sıcak olan su saçlarınıza zarar verecektir. Şampuan kullanırken saç diplerinize hafif masaj uygularsanız; kan dolaşımını hareketlendirmiş de olursunuz. Bunun saç diplerine oldukça faydası bulunmaktadır. Saçı güzel bir şekilde durulamak da saçlarınız için oldukça önemlidir.Gün içerisinde fazla miktarda su tüketiminde bulunmak sağlıklı saçların olmazsa olmazıdır.

Evde Saç Uzatan Şampuan Nasıl Yapılır?
Evde Saç Uzatan Şampuan Nasıl Yapılır?

Evde Saç Uzatan Şampuan Nasıl Yapılır?

Evde pratik ve kolay bir şekilde saç uzatan şampuan yapmak ister misiniz? Bu tarifi düzenli bir şekilde kullandığınızda saçlarınızdaki farkı ve canlılığı hissedeceksiniz. Hızlı uzayan saçlar için hazırlanmış bu şampuan tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Malzemelerimiz:

 • 500 ml ısırgan otu şampuanı,
 • 1 tatlı kaşığı pantenol,
 • 25 ml ısırgan otu özü,
 • 50 ml Hint yağı,
 • Az miktarda vitamin B kompleksi

Hazırlanışı:

Yukarıdaki bütün malzemeleri karıştırıp homojen bir kıvam elde edin. Bunu cam bir kavanoza koyabilirsiniz. Banyo yaparken saçlarınızı bu karışım ile yıkayın ve güzelce durulayın. Belli bir süre sonra farkını hissedecek ve canlı saçlara kavuşacaksınız.

Size sunmuş olduğumuz en iyi saç uzatan şampuan önerilerimizde kullanmış olduğunuz markayı bizlerle paylaşıp yorum bırakırsanız; kullanmak isteyen diğer insanlara da ışık tutacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu