Yaşam

Hızlı Kirpik Uzatma İçin Yapabileceğiniz 13 Farklı Yöntem

Hızlı kirpik uzatma yöntemleri için derlediğimiz bu yazıda etkisi kanıtlanmış bir çok teknikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Kadınların hemen hepsi uzun kirpiklere sahip olmak isterler, çünkü kirpikler kadınların bakışlarında ki etkileyiciliği artırmakla birlikte göz çevresine farklı bir güzellik kazandırmaktadır. Bazı kadınlar doğuştan uzun kirpiklere sahip iken bazılarında bu uzunluk yeterli seviye de olmadığı gibi dökülmelerle birlikte daha kötü bir hal alabilmektedir. Bu yüzden kirpiklerin sadece uzun olması değil sağlıklı olması da hem uzaması için hem de mevcut uzunluğu korumak için birinci kuraldır. Evde kirpik uzatma yöntemleri arayanlar için şuana kadar etkisi kanıtlanmış birçok doğal yöntemi sizlerle paylaşacağız. Ama şunu özellikle belirtmek isteriz ki doğal yöntemler de başarıyı yakalamak zaman alan bir işlemdir ve sabır gerektirir. Bu sabra sahip iseniz korkmadan bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sağlıklı Kirpikler İçin Neler Yapılmalı?

Evet, sizlere kirpik uzatmanın yolları ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz ama öncelikle sağlıklı bir kirpiğe sahip olmanın yollarından bahsedelim. Çünkü kirpiklerinizin sağlık seviyesi ne kadar düşük ise uzasa da belli bir süre sonra dökülmelere başlayacaktır.

 • A,E ve B vitaminleri saç, kaş ve kirpiklerin beslenmesi için ihtiyaç duyulan en önemli vitaminler arasında gelmektedir. Bu vitaminleri vücudunuz temin ettiği vakit sağlık olmasının yanı sıra uzamasında da büyük rol oynayacaktır.
 • Biyotin eksikliği aslında çok az insanda görülen bir durum olsa da uzmanlar biyotin eksikliğinin saç ve kirpik dökülmesinde etkili bir durum olduğunu söylemektedir. Bu yüzden biyotin eksikliğini gidermek için baklagiller, muz, havuç, somon, karnabahar, mantar ve yumurta sarısı tüketimine yönelmeliyiz.
 • Makyaj ile yatmak cilt için büyük sorun teşkil etmektedir. Bu yüzden gece makyajınız kesinlikle silerek uykuya dalmalısınız. Bu sadece yüze yaptığınız makyaj için değil, sürdüğünüz rimeller içinde geçerlidir. Kesinlikle silmeli ve yatağa öyle geçmelisiniz.
 • Maskara yapmak kirpikleri inanılmaz güzel göstermenin yanın da kirpiklere de oldukça büyük zararlar vermektedir. Maskara yerine pro-keratin içerikli kirpik koruyucular vardır, bunları kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.
 • Kirpiklerinize hafif dokunuşlar ile sık sık masaj yapınız. Bu yapacağınız masaj kirpik kısımlarında ki kan dolaşımı artırarak hem kirpiklerin canlanmasını hem de uzamasını etkileyecektir.

Kirpik Uzatma İçin Doğal Yollar

8 Günde Kirpik Uzatma Yöntemi
8 Günde Kirpik Uzatma Yöntemi

Gür Kirpikler İçin Emu Yağını Öneriyoruz

Emu yağı hakkında belki birçok kişi kısıtlı bilgiye sahip ama bu yağı büyük oranda kirpiklere farklılık kazandırır. Nedir bu farklılık derseniz, kirpiklerinizin daha enerjik, güçlü ve gür çıkmasında oldukça etkilidir. Tek yapmanız gereken kulak çubuğu yardımı ile kirpik diplerinize kadar uygulayınız. Günde bir defa yapmanız yeterlidir, kısa süre içerisinde farkı sizler de göreceksiniz.

Kirpik Uzatma Serumu Evde
Kirpik Uzatma Serumu Evde

Kirpik Uzatma Serumu Ev Yapımı

Malzemelerimiz;

 1. 1 yemek kaşığı Hint Yağı,
 2. 1 yemek kaşığı badem yağı,
 3. 3 damla argan yağı,
 4. 3 damla Hindistan Cevizi yağı,
 5. 3 damla üzüm çekirdeği yağı.

Hazırlanışı Ve Uygulanması; Öncelikle saymış olduğumuz bu malzemeleri bir kaseye koyun ve iyi bir şekilde karıştırınız. Elde edilen karışımı kirpik fırçası ile hem kirpiklerinize hem de kaşlarınıza her akşam düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Kirpik Uzatma İçin Aloe Vera
Kirpik Uzatma İçin Aloe Vera

Hızlı Kirpik Uzatma İçin Aloe Vera Jeli

İçerisinde bulunan enzim ve nemlendirici özelliği kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olurken, canlı ve parlak görünmesine de etki edecektir. Öncelikle bir miktar aloe vera jelini pamuk yardımcı ile kirpiklerinize sürünüz. Tüm kirpik tellerine kadar iyice emdiğini düşünüyorsanız gece bu şekilde yatın ve sabah ilk iş yıkayınız. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak yapabilirsiniz

Kirpik Uzatma Yolları
Kirpik Uzatma Yolları

E Vitamini Yağı İle Hızlı Uzayan Kirpikler

E vitamini özellikle kirpiklerinize farklı bir güzellik katarken onları hem besleyecek hem de daha sağlıklı olmasını sağlayarak dökülmesini de yavaşlatacaktır. Burada tek yapmanız gereken E vitamini kapsülünü kırıp, pamuk ile kirpiklerinize uygulamak olacaktır. Bu uygulamayı da günlük düzenli olarak yapabilirsiniz. Bu ve diğer uygulamaları yaparken makyajınızı silmeyi unutmayınız.

Kirpik Uzatma Hint Yağı
Kirpik Uzatma Hint Yağı

Hint Yağı İle Kirpik Uzatma

E vitamini deposu olan Hint yağı kirpiklerinizi foliküllerden başlayarak güçlü bir hal almasını sağlayacaktır. Öncelikle temiz bir maskara fırçasına Hint yağı bandırıp bir süre bekleyin ve ardından kirpik köklerine kadar uygulayınız. Yatmadan önce her gece uygularsanız kısa bir süre sonra faydasını göreceksiniz.

Kirpik Uzatma Gürleştirme
Kirpik Uzatma Gürleştirme

Yumurta Akı İle Kirpikler Uzasın Canlı Ve Güçlü Olsun

Yumurta akı içeriğinden protein sayesinde kirpiklerinizi güçlendirecektir. Bu uygulama kirpik kaybını önlediği gibi kalınlaştırmaktadır. Yumurta akını parmak ucu ile dokunup, kirpiklerinize hafif dokunuşlar yaparak sürünüz. 10-15 dakika kurumasını bekledikten sonra durulayın ve bu uygulamayı haftada 2-3 kez uygulayınız.

Kirpik Uzatma Yağı
Kirpik Uzatma Yağı

Kirpik Uzatmanın Püf Noktası Zeytinyağı

Zeytinyağı içerisindeki esansiyel yağ asitleri ve E vitamini ile kirpiklerin nemli kalmasının yanı sıra uzamasında da önemli bir etkendir. Kullanım olarak da oldukça kolay olan bu yöntem için öncelikle kulak çubuğu veya kirpik fırçası kullanabilirsiniz. Bir miktar sızma zeytin yağına bandırdığınız zeytin yağını kirpik köklerine kadar sürün. Yumurta akı uygulamasını Hint yağı ile karıştırarak da yapabilirsiniz. Her gece zeytinyağlı bu uygulamayı muhakkak deneyin.

Kirpik Uzatma Evde
Kirpik Uzatma Evde

Yeşil Çayı Denemenizi Tavsiye Ediyoruz

Sağlık için sıklıkla tüketilen yeşil çay flavonoidler, vitamin ve mineral bakımından zengin bir çay çeşididir. Yeşil çayı hazırlayıp, soğumasını sağlamak için buzdolabında bekletiniz. Sonra bez veyahut pamuk ile kirpiklerinize sürünüz. Her gece yatmadan önce deneyiniz.

Kirpik Uzatma Badem Yağı
Kirpik Uzatma Badem Yağı

Kirpik Uzatmak İçin Badem Yağı Kullanın

Badem yağı cilt bakımı ve güzelleştirme konusunda en çok kullanılan yağlardan birisidir. Güvenilir yerlerden alacağınız sağlıklı badem yağları etki oranını daha hızlı gösterecektir. Öncelikle kulak çubuğu, pamuk ve benzeri şeyler ile bir miktar badem yağına batırıp kirpiklerinize hafifçe uygulayın, kirpik köklerine kadar işlemesini sağlayınız. Bu şekilde her akşam düzenli olarak yapmanız takdirinde kirpikleriniz canlılık kazanacak ve daha hızlı uzayacaktır.

Kirpik Uzatmak İçin Vazelin

Özellikle doğal vazelin seçimi kirpiklerinizin uzaması içine etken olacağı gibi kirpikleri besleyecek ve onların canlı olmasını sağlayacaktır. Her gece kirpiklerinize bir miktar vazelin sürün ve diplerine kadar uygulayın. Bu uygulamadan 15-20 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Düzenli olarak yapacağınız vazelin uygulaması çok iyi bir etki sağlayacaktır.

Kirpik Uzatma İçin Argan Yağı
Kirpik Uzatma İçin Argan Yağı

Argan Yağı İle Kirpik Uzatma

Arga yağı özellikle saç dökülmesine karşı şampuanlar da bulunan ve saçlar için oldukça etkisi olduğu söylenen bir yağdır. Aynı etkiyi kirpiklerde de gösteren argan yağını her gün düzenli olarak kirpik uçlarına ve köklerine iyice uygulayınız. Kısa bir süre geçtikten sonra iyice temizleyiniz, argan yağı gözünüze kaçarsa bu sıkıntılı bir durum oluşturabilir bu yüzden dikkatli olunuz.

E Vitamini Kirpik Uzatma
E Vitamini Kirpik Uzatma

Antioksidanlar ve C vitamini İle Güçlü Kirpikler

C ve E vitaminlerinden meydana gelen antidoksanlar serbest radikaller ile mücadele etmektedir. Yeterli seviye de alınan bu vitaminler saç ve kirpiklerin çıkmasını sağladığı gibi güçlenmesine de destek olmaktadır. Bunun tersini düşünürsek yani bu vitaminlerden noksan isek saçlarınızın, kirpiklerinizin kurumasına ve kırılmaya başlamasına neden olacaktır. Özellikle E vitamini kafa tasında ki kan dolaşımı artırmasında büyük rol oynamaktadır. Bu vitaminleri almak isteyenler için tavsiyelerimiz; Narenciye (limon, portakal, mandalina), Kivi, Avokado ve yeşil sebzeler tercih etmelidir.

Kirpik Uzatma Serumu İsimleri
Kirpik Uzatma Serumu İsimleri

Kirpik Uzatma Serumu

Evde kirpik uzatma için çaba sarf edecek bir zamana sahip olmayan özellikle çalışan bayanlar için en etkili yöntemler kirpik uzatma serumlarıdır. Kirpik uzatma serumu içerisinde genellikle aloe vera ve besleyici vitaminler mevcuttur. Piyasada birçok serum bulunmakla birlikte çok tercih edilen kirpik uzatma serumları ise;

 • Dior Diorshow Maximizer 3d Triple Volume Plumping Lash Primer,
 • Lilash Purified Eyelash Serum,
 • Mavala Double Lash,
 • Shiseido Full Lash Volume Serum

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Bir erkek olarak kirpiğim çok hızlı uzuyor bunun tam tersi olarak yavaş uzamasını nasıl önleriz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu