Yaşam

Çikolata Karamel Saç Modelleri Ve Bu Renk Nasıl Elde Edilir?

Değişik saç renklerinden biri olan çikolata karamel saç rengi nasıl elde edilir, kimlere yakışır işte bu soruların cevabı ve daha fazlası burada.

Kadınların en çok tercih ettiği, son yılların da moda renklerinden karamel renginin tonu olan çikolata karamel, karameli koyu tercih edenler için tam da uygun bir renk. Peki, çikolata karamel, tam olarak nasıl bir renge sahiptir? Bu renge koyu karamel de diyebiliriz. Koyu rengin arasında gizlenen ve ışıkla beraber ışıltılar saçan, güzel bir karamel tonudur.

Evde Çikolata Karamel Rengini Nasıl Elde Ederim?

Video İngilizce Olarak Anlamaktadır.
Evinizde elbette bu rengi elde edebilirsiniz. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Eğer açık renk bir saça sahipseniz, çikolata karamel rengini çok daha kolay elde edebilirsiniz.

Açık renk saçlarda bu tonlar çok da iyi tutar ve rengi tam olarak yakalayabilirsiniz. Koyu renk saçlarda durum biraz daha zorlaşabilir. Koyu renklerin istenilen saç rengine ulaşması için açılması çok daha yerinde olacaktır. Bunun için açıcınızı saçınıza uygulayın. Bu işlemi saçlarınızın rengi neredeyse sarı olacak şekilde yaparsanız, sonuca çok daha iyi ulaşırsınız.

Boyanızı ve açıcınızı marketler yerine kuaför malzemeleri satılan yerlerden almaya özen gösterin. Böylece daha etkili sonuçlar elde edersiniz. Boyayı saçlarınızın uçlarından başlayarak uygulayın. En son diplere sürün. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla saçlarınızı durulayın.

Çikolata Karamel Saç Renkleri
Çikolata Karamel Saç Renkleri

Çikolata Karamel Renginin En Çok Yakıştığı Saç Modelleri

Çikolata karamel saç renginin arasından çıkan ışıltılar, saçı dinamik bir görünüme kavuşturur. Bu nedenle bu renk uzun saçlarda uygulanırsa kendini daha iyi belli eder. Sert kesimlerden uzak durulmalıdır. Katlı kesimler bu saç renginde kullanılabilir.

Düz, fönlü saçlarda çikolata karamel rengi kendini belli eder. Dalgalı bir saç tercih edilecekse şayet, büyük dalgalar ya da su dalgası daha uygun olacaktır.

Çikolata Karamel Saça Yakışan Göz Renkleri
Çikolata Karamel Saça Yakışan Göz Renkleri

Çikolata Karamel Saça Yakışan Göz Renkleri

Hangi göz rengine sahip olursanız olun, elbette çikolata karamel rengini saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Ancak bazı göz renkleri, çikolata karamel saç rengiyle çok daha uyumlu oluyor ve tamamlayıcı bir özellik kazanıyor.

Göz renginiz bal rengi, ela tonları, kahverengi ve siyaha yakın koyu tonlarda ise çikolata karamel saçlar yüzünüze uygun olacaktır.

Çikolata Karamel Rengi Hangi Ten Rengiyle Uyumludur?
Çikolata Karamel Rengi Hangi Ten Rengiyle Uyumludur?

Çikolata Karamel Rengi Hangi Ten Rengiyle Uyumludur?

Saç renginin ten rengiyle uyumu mu olur demeyin. Hem de pek ala olur. Esmer bir ten rengine sahipseniz şayet, bu saç rengi sizin çok daha koyu bir renkte görünmenize sebep olacaktır. Esmer tenli kadınların karamelin daha açık tonlarını seçmesini tavsiye ederiz. Çikolata karamel rengi genelde açık ten rengine sahip kadınlara çok daha yakışan bir renktir. Ten renginiz beyaz ya da buğday renkse, çikolata karamel size çok yakışacaktır.

Çikolata Karamel Rengi Saça Nasıl Bir Makyaj Yapılmalı?
Çikolata Karamel Rengi Saça Nasıl Bir Makyaj Yapılmalı?

Çikolata Karamel Rengi Saça Nasıl Bir Makyaj Yapılmalı?

Çikolata karamel rengi, pürüzsüz ve yumuşak bir görünümde bir makyaj ister. Saten bir cilt görüntüsü, çikolata karameli en iyi şekilde tamamlar. Bunun için pudra ve fondöten gibi yüzü katı gösterecek ürünlerden vazgeçilmelidir. Çikolata karamel rengi saçlarınız varsa, ten renginde farlar, kahverengi bir kalem ve pembe tonlarında allıklar kullanabilirsiniz. Rujunuzu da daha doğal renklerde seçebilirsiniz. Ayrıca parlatıcı rujlar da bu saç renginin tamamlayıcı unsurlarındandır.

Çikolata Karamel Saç Bakım Önerileri
Çikolata Karamel Saç Bakım Önerileri

Çikolata Karamel Saç Bakım Önerileri

Çikolata karamel de diğer renk saçlar gibi bakım isteyen saç renklerindendir. Saçlarınıza yapacağınız bakımla, hem yıpranmaları önleyecek, hem de saç renginizin uzun ömürlü olmasını sağlayacaksınız.

Koyu renk saçlar açık renklere göre daha avantajlıdır. Saç renginde akma olayı çok daha az görülür. Bakım için boyalı saçlara özel şampuanlardan kullanabilirsiniz. Kremli şampuanlar ya da ayrıca saç kremi de saç bakımı için önemli hususlardandır. Saçlarınıza arada bir serum uygulaması yapabilirsiniz. Ayrıca saç rengini koruyucu maskeler de, saçlarınızın renginin uzun soluklu olmasını sağlayacaktır.

Günlük yıkamadan uzak durun. Saçlarınıza ısıl işlemi de çok fazla kullanmamalısınız. Bunun yerine daha çok köpük kullanmanızı tavsiye ederiz. Köpüklü olan saçlarınızı da yıpranmama açısından yıkamayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu